Rocket League Sideswipe

Rocket League Sideswipe

Rocket League Sideswipe to gra od dewelopera Psyonix (należącego do Epic Games) jest już dostępny na całym świecie. Gra dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS i Android. Gra ma rozmiar około 700 MB-1 GB w zależności od platformy i urządzenia i jest dostępna za darmo.

Rocket League Sideswipe to mobilna wersja niezwykle popularnej Rocket League na PC i konsole. Podobnie jak w wersji standardowej, Sideswipe opiera się na tej samej podstawowej koncepcji „piłki nożnej z samochodami”. Kierujemy tutaj pojazdem, aby wystrzelić piłkę do bramki przeciwnika.

Różnice od wersji na PC i konsole

Główna różnica między wersją standardową a Sideswipe polega na tym, że podczas gdy wersja standardowa odbywa się w całkowicie trójwymiarowym środowisku z ruchem o 360 stopni i pełną kontrolą nad kamerą, Sideswipe zamiast tego odbywa się na płaszczyźnie dwuwymiarowej (ale z elementami 3D) więc musisz sterować pojazdem tylko na dwóch osiach. To znacznie upraszcza sterowanie, dzięki czemu doskonale nadaje się do grania na smartfonie z ograniczonym sterowaniem dotykowym.

Rozgrywka

W Sideswipe możesz grać przeciwko jednej osobie lub utworzyć drużynę dwóch graczy przeciwko dwóm innym graczom. Dostępna jest też wersja gry w koszykówkę. Gra automatycznie dobiera i znajduje dla Ciebie pozostałych graczy. Po rozpoczęciu Twoim celem jest zdobycie jak największej liczby goli. Pojazdem sterujesz lewym joystickiem i możesz poruszać się w lewo/w prawo lub w górę/w dół. Masz również elementy sterujące, które pozwalają zwiększyć prędkość na ograniczony czas i wykonać pojedynczy lub podwójny skok. Korzystając z tych umiejętności, strzelasz piłką przez równie duże bramki.

W ciągu kilku minut gry Sideswipe od razu zrobiło wrażenie dzięki połączeniu prostych elementów sterujących i napiętych, pełnych akcji momentów, mimo że na ekranie było tylko czterech graczy. Dostępna jest również duża ilość opcji dostosowywania twoich pojazdów. Gra jest również imponująca pod względem estetycznym dzięki skalowalnym ustawieniom i dobrej ścieżce dźwiękowej.

W grze tak jak w wersji na PC czy konsole dostępny jest Rocket Pass w którym przechodzimy kolejne poziomy i zdobywamy różnego rodzaju nagrody.

Dla osób które lubią wydawać swoje pieniądze dostępny jest również sklep w którym zakupić możemy różne dodatki do naszej gry.

W grze wykonujemy również różne zadania sezonowe lub tygodniowe za które otrzymujemy punkty SP, XP lub skrzynki z nagrodami.

Jak na darmowy tytuł, Rocket League Sideswipe jest całkiem niezły i warto go sprawdzić. Gra dostępna jest w sklepie Google Play i w App Store.

Share
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj nasz artykułx