Lokalny przewodnik Google

Co to jest Lokalny Przewodnik?

Program lokalny przewodnik to globalna społeczność odkrywców, którzy piszą recenzje, udostępniają zdjęcia, odpowiadają na pytania, dodają i edytują miejsca oraz weryfikują dane w Mapach Google.

Miliony ludzi polegają na wkładach takich jak Twój, aby decydować, dokąd się udać i co zrobić.

Co robisz jako lokalny przewodnik?

Lokalni przewodnicy piszą recenzje, publikują zdjęcia i zbierają dane, dzięki którym poruszanie się po świecie jest łatwiejsze, smaczniejsze i przyjemniejsze.
Odznaka symbolizuje doświadczenie w terenie i zaangażowanie w dzieleniu się codziennymi doświadczeniami. Wpływają one na decyzje podejmowane przez innych na całym świecie.
Lokalni przewodnicy rejestrują zdarzenia, które pomagają sąsiadom, podróżnikom i wszystkim innym. Dzięki nim można lepiej poznać otaczające ich miejsca, od fotografowania niezbędnego dania po dodawanie małej firmy.
Lokalni przewodnicy zdobywają odznaki dzięki konsekwentnemu wkładowi, który wyraża te wartości. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby uniknąć usunięcia z programu.

Dziel się przemyślanymi recenzjami i wskazówkami

Zawsze dołączaj widoczne informacje o miejscu i swoim doświadczeniu. Unikaj niejasnych, ogólnych i powtarzających się komentarzy, takich jak recenzje, które mówią po prostu „ok”, „dobrze” lub „mniam”. Opisz ustawienie, układ, klimat, oraz odpowiednie szczegóły.
Restauracje, kawiarnie i bary – powiedz, co zamówiłeś, co polecasz, a co byś uniknął.
Sklepy: opisz wybór, zakres cen, obsługę oraz opisz swoje doświadczenie podczas zakupów.
Lokalni przewodnicy, którzy powielają opinie we wszystkich lokalizacjach, zostaną usunięci z programu.

Czy lokalny przewodnik otrzymuje wynagrodzenie?

Nie płacą ci za bycie lokalnym przewodnikiem. Google Localguides to program wolontariatu, dzięki któremu możesz podzielić się swoją wiedzą o miejscach, które odwiedzasz w Mapach Google. Google może przesłać Ci pewne korzyści związane z Twoimi działaniami.

Kto może zostać Lokalnym przewodnikiem?

Lokalni przewodnicy są dostępni wszędzie w Mapach Google. Obecnie Mapy Google są dostępne w ponad 40 krajach i językach.
Program Lokalni przewodnicy jest przeznaczony dla osób fizycznych, a nie firm. Wkłady od firm lub stron komercyjnych nie będą wliczane do poziomu ani korzyści dla Lokalnych przewodników.
Aby wziąć programie Lokalni przewodnicy, musisz mieć co najmniej 18 lat. Więcej informacji znajdziesz w Warunkach programu Lokalny przewodnik.

Lokalny przewodnik – jak nim zostać?

Zostanie Lokalnym przewodnikiem Google jest naprawdę łatwe! Po prostu wejdź na stronę Google Local Guide i dołącz. Jeśli masz już konto Google, możesz je z nim połączyć; w przeciwnym razie po prostu zarejestruj się. Wtedy wszystko, co musisz zrobić, to zostawić recenzje i oceny oraz przesłać zdjęcia odwiedzonych miejsc.

Dlaczego warto zostać Lokalnym przewodnikiem Google?

Głównym powodem, dla którego możesz chcieć zostać Lokalnym przewodnikiem, jest chęć dzielenia się informacjami o odwiedzonych miejscach.
Jeśli zawsze chciałeś być przewodnikiem wycieczek, ale coś stanęło Ci na drodze, to zdecydowanie dla Ciebie. Lubisz jakieś danie w restauracji i nie możesz powiedzieć ludziom wystarczająco dużo? To jest dla ciebie.
Czy masz sekretne miejsce, z którego roztacza się najlepszy widok na zachód słońca? Udostępnij to w Google!
Istnieją również zachęty, poziomy i odznaki do odblokowania, a także określony status, który pojawia się wraz z tytułem Lokalnego przewodnika w każdym pozostawionym komentarzu.
Za każdą ocenę w gwiazdkach, pisemną recenzję i zdjęcia, które dodasz, otrzymasz punkty. Przeprowadzą Cię one przez różne poziomy programu Lokalny przewodnik.

Google opisuje swoich Lokalnych przewodników jako społeczność. Członkowie społeczności to lokalni konsumenci, którzy wychodzą i oceniają lokalne firmy. Robią zdjęcia, dzielą się swoimi doświadczeniami, zostawiają recenzje, odpowiadają na pytania oparte na bezpośredniej wiedzy o tych firmach. Dodają również miejsca nie wymienione w Mapach i sprawdzają fakty.
Udział jest nagradzany punktami, odznakami i bonusami. System nagród mówi nam, że ta praca ma znaczenie dla Google, co nie powinno dziwić. Przewodnicy działają jak armia sprawdzających fakty i badaczy na całym świecie.
Przewodnicy trafiają na ulice, szukając, notując i przesyłając informacje o lokalnych firmach w czasie rzeczywistym. Są oni podstawą dla wyszukiwarki, dzięki czemu jej produkt Mapy jest dokładniejszy, bardziej aktualny i lepszy od konkurencyjnych ofert.
Nie jest przesadą stwierdzenie, że praca wykonywana przez przewodników w swoich miastach i miasteczkach na całym świecie napędza cały ekosystem Map.

Jaka jest korzyść z bycia lokalnym przewodnikiem Google?

Jako Lokalny przewodnik zdobywasz punkty za udostępnianie opinii, zdjęć i spostrzeżeń w Mapach Google. Punkty te prowadzą do wyższych poziomów programu, a także korzyści, takich jak wczesny dostęp do funkcji Google i specjalne korzyści dla partnerów.

Na poziomie 4 odblokowujesz też swoją pierwszą plakietkę Lokalnego przewodnika, dzięki której Twój wkład w miejsca zostanie zauważony.

Za co dostajesz punkty?

Punkty otrzymujesz za różnego rodzaju akcje. Od napisania komentarza, aż po dodanie nieistniejącej drogi na mapie.
Najłatwiejszym sposobem na zdobywanie punktów jest ocenianie miejsc. Jest to prosta ocena w postaci gwiazdek, którą wybierasz i przesyłasz.

  • Jeśli chcesz włożyć w to trochę więcej wysiłku, możesz zostawić pisemną recenzję. Opowiedz ludziom o odwiedzonym miejscu z dużą lub najmniejszą liczbą szczegółów, zgodnie z własnymi upodobaniami. Bądź opisowy i podziel się tym, co jest dobre, a co złe, jak to wygląda i jaka jest atmosfera. Wszystko, co Twoim zdaniem może być przydatne dla przyszłych odwiedzających. Recenzje pomagają również właścicielom firm udoskonalać ich usługi dzięki otrzymywanym informacjom zwrotnym. Jeśli masz zamiar być krytyczny, upewnij się, że twoje obawy są uzasadnione i napisane w rozsądny sposób, jeśli to możliwe, wszyscy starajmy się być życzliwymi ludźmi!
  • Więcej punktów w ramach Lokalnego przewodnika to zdjęcie. Prześlij tyle, ile chcesz, pomagają one ludziom poczuć, jak wygląda miejsce i czego mogą doświadczyć. Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli idziesz gdzieś z telefonem, prawdopodobnie robisz zdjęcia, gdy tam jesteś, więc podziel się!
  • Możesz również dodać miejsce. Niektóre firmy nie mają skonfigurowanej strony Google Moja Firma lub nie zgłosiły roszczeń, więc możesz im pomóc i umieścić je na mapie. Jest też coś bardzo satysfakcjonującego w dodaniu miejsca do Map jako pierwszy.
  • Podobnie jest w przypadku edycji istniejących informacji, które są nieaktualne lub nieistotne. Więc jeśli wyszukasz firmę i zobaczysz, że jest otwarta dzisiaj, a zobaczysz, że jest faktycznie zamknięta, to jest do zła informacja dla wszystkich. W takim przypadku możesz zaproponować edycję np. godzin otwarcia, kategorii placówki lub danych kontaktowych.
  • Będziesz otrzymywać pytania o miejsca, które odwiedziłeś i zrecenzowałeś. Te pytania zapewniają punkty i są przydatne dla przyszłych odwiedzających. Mogą być np. pytania czy restauracja serwuje tylko wegetariańskie jedzenie, czy jest miejscem odpowiednim dla dzieci.
  • I możesz sprawdzić fakty dotyczące firm. Czy ta firma nadal znajduje się pod tym adresem? Jeśli tak nie jest, możesz powiedzieć, że jest zamknięta na stałe. Z tego samego powodu możesz powiedzieć, że firma nie jest zamknięta na stałe, nawet jeśli jakiś pozbawiony skrupułów konkurent twierdzi, że jest!

Poniżej liczba punktów za poszczególne publikacje w mapach Google.

Plakietki lokalnego przewodnika

Punkty dla Lokalnych przewodników Google to podstawa do awansu na kolejne poziomy, od pierwszego (poziom początkowy od zera punktów) do poziomu dziesiątego (100 000 punktów +). Kiedy osiągniesz poziom 4, otrzymasz ładną małą odznakę, która towarzyszy twoim recenzjom.

Podsumowanie

Lokalni przewodnicy Google to ważny element Map Google: oferowanie recenzji, edytowanie nieprawidłowych informacji, dodawanie brakujących lokalizacji oraz udostępnianie zdjęć i filmów.
Informacje te są przydatne dla lokalnych konsumentów, a uproszczenie systemu sprawia, że ​​jest to przyjemny sposób interakcji z produktami Google dla zaangażowanych użytkowników wyszukiwania.
Lokalny przewodnik Google to każdy na świecie, kto chce przyczynić się do ciągłego doskonalenia Map Google i informacji, które Mapy udostępniają użytkownikom.
Jest to platforma, na której możesz udostępniać i publikować swoją lokalną wiedzę i doświadczenia użytkownikom Google, którzy szukają więcej informacji o sklepie lub firmie.

Firma Google uruchomiła program Lokalny przewodnik, aby wzbogacić jakość informacji dostępnych w Mapach Google, aby osoby wyszukujące miejsca w Mapach mogły uzyskać więcej kluczowych informacji o miejscach. Jeśli więc myślisz, że chcesz współtworzyć Mapy i zdobywać przy okazji pewne korzyści, bycie Lokalnym przewodnikiem Google może być dla Ciebie.
Więcej szczegółów znajdziesz w dziale pomocy Google.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie programu lokalny przewodnik to napisz je w komentarzu. Ja ze swojej strony mogę się pochwalić już 9 poziomem lokalnego przewodnika.

Share
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj nasz artykułx