Kopia zapasowa – dlaczego warto ją robić?

Kopia zapasowa – w dzisiejszych czasach wszystkie firmy powinny mieć plan tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla swoich najważniejszych danych.
Niezależnie od wielkości Twojej firmy, dane są prawdopodobnie istotnym aspektem jej prowadzenia. Jeśli nie masz jeszcze solidnego planu, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich danych, należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy:

  • Wszyscy ludzie popełniają błędy.
  • Wszystkie systemy komputerowe ulegają awarii.
  • Katastrofy zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie.

W przypadku wystąpienia którejkolwiek z powyższych sytuacji, musisz mieć kopię zapasową swoich danych i mieć do nich dostęp.
Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego musisz mieć gotowy plan odzyskiwania danych.

Kopia zapasowa – dlaczego jej tworzenie i odzyskiwanie danych jest tak ważne?

Utrata danych może nastąpić na wiele różnych sposobów. Tylko dlatego, że udało ci się uniknąć ogromnej utraty informacji, nie oznacza to, że twoje szczęście się utrzyma.
Najczęstsze przyczyny to przypadkowy błąd, kradzież pracownika lub konkurencji lub fizyczna awaria komputerów. Obejmują one również katastrofy, takie jak powodzie, pożary, a nawet rozlana filiżanka kawy.
Niestety, niektórzy właściciele firm wciąż zapisują ważne dane w jednym miejscu i nie zwracają uwagi na zasadę tworzenia kopii zapasowych 3-2-1. Może zapisują to wszystko na dysku twardym swojego komputera stacjonarnego lub laptopa.

Kopia zapasowa Twoich danych. Oto kilka powodów, dla których musisz mieć opcję odzyskiwania danych dla swojej firmy.

Awaria technologii

W ciągu ostatnich 15 lat zaobserwowano ogromne zmiany w stosowanej przez nas technologii. Wiele firm jest teraz praktycznie pozbawionych papieru. Dlatego ważne dokumenty są przechowywane lokalnie, na komputerach.
Jaki wynika z tego problem? Cały sprzęt w końcu ulega awarii. Komputery stacjonarne są infekowane oprogramowaniem ransomware i wirusami. Laptopy w niewytłumaczalny sposób przestają działać. Przepięcia wysadzają dyski twarde.
Jeśli Twoja firma opiera się na danych (co obecnie robi większość firm), to zła wiadomość. Informowanie klienta, że ​​jego obsługa zostanie przerwana lub utrata informacji potrzebnych do podjęcia kluczowej decyzji biznesowej to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz.

Ludzie popełniają błędy

Chociaż możemy chcieć, aby nasi pracownicy byli doskonali, są tylko ludźmi.
Oznacza to, że będą popełniać błędy. Rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych ma kluczowe znaczenie. Zapewni to możliwość poprawienia wszelkich błędów.
Łatwo przeoczyć ważny krok w pewnym procesie. Możesz przypadkowo wprowadzić błędne dane lub usunąć dane. Jasne, musisz mieć programy zapewniania jakości i wydajne procesy. Jednak posiadanie planu tworzenia kopii zapasowych online jest równie ważne.
Pracownicy przypadkowo zostawiają laptopy w transporcie publicznym. Filiżanka kawy może usmażyć dysk twardy w mniej niż minutę. Niezadowoleni pracownicy usuwają kluczowe dane, odchodząc z firmy.
Jeśli zdarzy się którakolwiek z powyższych sytuacji, musisz mieć rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

Matka Natura

Niestety, matka natura jest nieprzewidywalna i może być katastrofalna dla Twojego biznesu. Na całym świecie matka natura sieje spustoszenie w systemach technologicznych firmy.
Zdarzenia te obejmują ekstremalne upały, głębokie mrozy, masowe powodzie i klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi i tornada. Oczywiście awarie elektryczne i pożary mogą się również zdarzyć w dowolnym momencie.
Jeśli nie masz planu tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, a próbujesz wznowić działanie po katastrofie naturalnej, jesteś w poważnych tarapatach.
Gdy firmy posiadają rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, nie muszą się martwić o utratę swojej działalności lub reputacji. Zamiast tego mogą po prostu zlokalizować kluczowe informacje ze swojego rozwiązania pamięci masowej w chmurze. Następnie mogą kontynuować w pełni ze swoimi danymi.

Przewaga konkurencyjna

Gdy masz gotowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, masz przewagę nad konkurencją.
Firmy na całym świecie poniosły ogromne straty i utratę reputacji po utracie danych. TalkTalk stracił 60 milionów funtów po poważnym włamaniu w październiku 2015 r., po kosztach IT i utracie 101 000 klientów.
Ponad 156 000 osób miało dostęp do swoich danych osobowych przez hakerów.
A kto może zapomnieć o Salesforce , które straciło cztery godziny transakcji i danych klientów w maju 2016 roku? Lloyds, Barclays i Bank of America również doświadczyły utraty danych klientów i złośliwych ataków na dane.
Tego typu naruszenia zmniejszają zaufanie do samego biznesu. Wpływ na relacje z klientem. Podobnie zaufanie pracowników, inwestorów, akcjonariuszy i przyszłych klientów.
Kiedy możesz zagwarantować swoim klientom, że masz solidny plan tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, stoisz ponad firmami, które nie mogą powiedzieć tego samego.

Kradzież

Niestety, wzrasta liczba kradzieży korporacyjnych. Biscom ustalił, że 85% pracowników przyznało się do zabrania informacji i dokumentów firmowych, które stworzyli. 30% przyznało, że zabrało firmowe informacje i dokumenty, których nie stworzyli. Jeśli pracownicy zostaliby zwolnieni, 20% stwierdziło, że byliby bardziej skłonni do zbierania danych ze względu na odczuwany gniew. Powiedzieli również, że byliby bardziej skłonni przekazać to konkurentowi.
Niestety, gdy ci pracownicy kradną dane, często próbują zaszkodzić Twojej firmie. Oznacza to, że jeśli nie masz kopii zapasowej tych danych, mogą one zostać trwale usunięte z systemu.

Przyszłość jest tutaj

Firmy, które nie radzą sobie z przyszłością, zostaną w tyle. Przechowywanie danych lokalnie i ryzykowanie utraty ważnych informacji nie jest sposobem na prowadzenie firmy. Usługa kopii zapasowej online umożliwia Tobie i Twoim pracownikom dostęp do Twoich danych w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca. Oznacza to, że Twój zespół może pracować zdalnie, współpracować nad tym samym dokumentem lub zadaniem i zapewniać integralność tych informacji.
Jednym z największych problemów firm, które nie zaktualizowały swoich systemów, są uszkodzone lub niekompletne dane. Nierzadko zdarza się, że wielu pracowników ma edytowane wersje tego samego dokumentu zapisane lokalnie na swoich komputerach. I oczywiście każdy wierzy, że ma najbardziej odpowiednią lub zaktualizowaną wersję.

Kopia zapasowa czyli spokojne prowadzenie biznesu

Rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych online zapewnia spokój Tobie, Twoim pracownikom i klientom. Oznacza to, że możesz zachować swoją wiarygodność, poprawić swoją reputację oraz chronić swoje dane i informacje. W przypadku utraty danych możesz je łatwo odzyskać i kontynuować dzień. Czy masz rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, na które możesz liczyć? To już pora aby się za jakimś rozejrzeć.
Istnieje wiele prostych metod obecnie dostępnych. Płacąc małe pieniądze można już zrobić kopie zapasowe w chmurze.

Jeśli chcecie poznać więcej informacji to napiszcie do nas a postaramy się pomóc.

Share
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj nasz artykułx