Konto Revolut dla dzieci od 6 do 17 roku życia

Jeśli chcielibyście wprowadzić swoje dziecko w świat finansów i oszczędzania to darmowe konto Revolut <18 jest idealnym rozwiązaniem.
Banki działające w Polsce w większości oferują konta dla dzieci od 13 roku życia. Przy rejestracji dodatkowo wymagany jest dowód osobisty dla dziecka. Revolut oferuje konto dla dzieci od 6 do 17 roku życia bez dokumentów tożsamości.

W przypadku Revolut zakładamy konto dziecku z poziomu aplikacji. Otrzymujemy darmową kartę płatniczą oraz dedykowaną aplikację na smartfony, którą dziecko może u siebie zainstalować.

Revolut <18 – jak to dokładnie działa?

Najważniejsze jest to, aby rodzic posiadał już konto Revolut. Jeśli nie posiadasz konta to zachęcam do założenia go klikając tutaj. Konto jak i karta którą otrzymujemy jest całkowicie za darmo.
W wersji darmowej konta Revolut możemy założyć maksymalnie jedno konto dla dziecka. Jeśli chciałbyś założyć konto dla więcej niż jednego dziecka to musimy zwiększyć już nasz plan Revolut na wyższy który kosztuje już 14,99zł miesięcznie.
Z poziomu naszej aplikacji mamy pełną kontrolę nad kontem dziecka. Więcej szczegółów poniżej.

Jak założyć konto Revolut <18

Jest to najtrudniejszy etap ponieważ większość nie wie gdzie znaleźć ikonkę do konta Revolut <18.
Jeśli posiadasz już konto Revolut to z poziomu aplikacji musimy wejść do tzw. „centrum”. Dostaniemy się tam wchodząc w ikonkę czterech kwadracików na dole ekranu.

Następnie w dziale „Niezbędnik” wybieramy ikonkę <18. Warto dodać sobie skrót do <18 na główny ekran aplikacji Revolut.

W tym momencie musimy wypełnić dane dziecka. Imię i nazwisko (które będzie widniało na karcie) oraz datę urodzenia oraz e-mail. W zależności od konta będziemy musieli zapłacić jedynie za wysyłkę karty. W większości przypadków jest ona też darmowa. Za dodatkową opłatą możemy spersonalizować kartę i dziecko może wykonać na niej dowolny rysunek lub napis.
Karta przychodzi zazwyczaj maksymalnie do dwóch tygodni.

Instalacja aplikacji Revolut <18

Zanim karta do nas dotrze możemy już zainstalować dziecku dedykowaną dla nich aplikację Revolut <18. Dostępna jest w Google Play lub App Store. Po zainstalowaniu należy połączyć konto dziecka z kontem rodzica. W tym celu należy zeskanować kod QR który generujemy na koncie rodzica. Kod QR znajdziemy w aplikacji rodzica wchodząc w dział <18 a następnie klikając w trzy kropeczki (rozwijalne menu), a następnie w „Ustawienia” i w „Kod do aplikacji Revolut <18”. Po zeskanowaniu aplikacja dla dziecka jest gotowa do użytku.

Funkcje aplikacji Revolut <18

Z poziomu aplikacji dziecko ma podgląd na swoje zgromadzone środki na koncie. Może poprosić rodzica o przelanie konkretnej kwoty na swoje konto, może również wykonywać różne wyzwania za które może dostać od rodzica nagrodę. Dziecko może również ustalać różne cele na które chce zbierać pieniądze.

Jako rodzic mamy pełną kontrolę nad wydatkami. Z poziomu własnej aplikacji możemy wpłacić jak i wypłacić pieniądze z konta dziecka. Możemy również ustalić kieszonkowe które automatycznie są przelewane na konto dziecka. Przychodzą nam powiadomienia jak dziecko wykona jakąś transakcję kartą.

Opłaty i ograniczenia Revolut <18.

Konto dziecka jest darmowe, ale posiada limity powyżej których pewne opłaty są pobierane:

  • Wymiana walut – wymiana lub płatność w innej walucie niż założone jest konto jest darmowe do kwoty 1000zł miesięcznie. Powyżej tej kwoty pobierana jest prowizja 0,5%
  • Wypłaty z bankomatu – bezpłatne wypłaty z bankomatów jest do kwoty 160zł na miesiąc. Później pobierana jest prowizja 2%.
  • Transakcje kartą – tutaj płatności kartą w ponad 130 walutach po najlepszych kursach jest całkowicie bez opłat.

Oczywiście wyższe plany konta Revolut zwiększają te limity.

Podsumowanie

Revolut <18 jest według mnie najlepszą ofertą dla dziecka niż konkurencyjne konta w bankach.

  • konto jest dla dzieci od 6 do 17 roku życia
  • przy zakładaniu konta nie jest wymagany żaden dokument tożsamości
  • przelewy na konto dziecka są od razu księgowane
  • dziecko uczy się oszczędzać i kontrolować swój budżet
  • dziecko otrzymuje dedykowaną kartę płatniczą
  • dziecko otrzymuje aplikację przygotowaną specjalnie dla dzieci
  • rodzic ma pełną kontrolę nad wydatkami dziecka

Zapraszam do założenia konta Revolut. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu lub do napisania komentarza poniżej.

Share
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj nasz artykułx